Quelta

Identyfikacja marki dla okien klasy premium

Solecka Fabryka Okien Sożal to przedsiębiorstwo z 25-letnią historią produkcji stolarki okiennej. Wyspecjalizowany zakład, zaawansowany park technologiczny, sprawdzone materiały i najwyższej jakości komponenty to doskonała recepta na produkt klasy premium. Mimo, iż technologicznie i jakościowo produkty przewyższały konkurencję, odbiorcy nie identyfikowali ich w ten sposób.

Fabryka Sożal wyznaczyła nam zadanie opracowania identyfikacji nowej marki, która pokaże prawdziwe walory okien i będzie rozpoznawalna jako premium.

Projekt nazwy

dla marki premium

Projektując nową nazwę zależało nam na uchwyceniu wyjątkowego podejścia do produkcji okien – drobiazgowości, dążenia do doskonałości i pietyzmu. Łącząc to podejście z jakością otrzymaliśmy nazwę Quelta.

z ang. Jakość - dla jednych jest odpowiednikiem piękna czy delikatności, dla innych jakość jest pewnym stopniem doskonałości, zgodności z modelem, wzorcem lub wymaganiami. Jakość to również zadowolenie Klienta, zaspokojenie jego określonych potrzeb.

z ang. Kultywować - rozwijać coś z zamiłowaniem,
odnosić się do czegoś z pietyzmem, otaczać
troską, pielęgnować, popierać.

Quality
Cultivate
Quelta

Opracowanie sloganu

dla marki Quelta

Naszym zadaniem było opracowanie prowokacyjnego sloganu firmowego, który będzie zachęcał do zastanowienia i wychodził poza konwencje. Dodatkowym utrudnieniem było ograniczenie długości do dwóch, maksymalnie trzech wyrazów.

Już czas

na zmiany , by wybrać jakość , by dokonać właściwego wyboru , by pomyśleć o rodzinie i oszczędnościach na zmianę okien na nowe

Hasło reklamowe

dla produktów marki Quelta

Kolejnym etapem było przygotowanie hasła dla kampanii promocyjnej i materiałów reklamowych. Skupiliśmy się na wzmocnieniu przekazu jakości i wskazaniu głównej przewagi konkurencyjnej okien Quelta – ich wnętrza.

Hasło reklamowe dla produktów marki Quelta

Architektura nazewnicza

dla produktów marki Quelta

Opracowaliśmy klucz do tworzenia nazw produktów, następnie przygotowaliśmy nazwy i hasła dla pięciu produktów.

Mądrość wyboru
Wygląd ma znaczenie
Królowa jakości
Spełniony sen
Możesz więcej

Identyfikacja wizualna

dla marki Quelta

Przy projektowaniu wizualnej postaci nazwy skupiliśmy się na eksponowaniu przewag produktu. Użyliśmy odcieni szarości sprawiających wrażenie metali szlachetnych dla podkreślenia jakości, natomiast za pomocą narożnika ramy okna wskazaliśmy przewagę – wnętrze okna.

Identyfikacja marki dla okien klasy premium
Identyfikacja marki dla okien klasy premium

Quelta

Identyfikacja marki dla okien klasy premium
2011
Klient

Solecka Fabryka Okien Sożal

Zakres usług

architektura nazewnicza, hasło reklamowe, identyfikacja wizualna, księga znaku, logo, nazwa marki, nazwy produktów, opisy produktów, slogan firmowy,

Zobacz inne realizacje

Identyfikacja produktu dla psich przysmaków

Dr Bone

Identyfikacja marki dla fabryki wyrobów stalowych

Stener

Odświeżenie wizerunku TeoMotors

TeoMotors