Soleadea

Odświeżenie wizerunku portalu Soleadea

Firma oferuje najwyższej jakości szkolenia przygotowujące do egzaminu z zakresu doradztwa inwestycyjnego, finansowego i zarządzania instrumentami pochodnymi. Wiedza zdobyta podczas kursów przekłada się na większą biegłość w świecie finansów, a korzystający z niej maklerzy, analitycy i ekonomiści wysoko cenią zdobyte w Soleadea doświadczenie.

Specjaliści z jednej dziedziny potrzebowali pomocy specjalistów z drugiej, dlatego to my zajęliśmy się odświeżeniem ich wizerunku.

Nowe logo

dla portalu internetowego

Projektując nowe logo chcieliśmy podkreślić cel portalu. Soleadea ma uczyć, pomagać, podpowiadać tym, którzy pragną bezproblemowo przebrnąć przez meandry zagadnień egzaminu CFA®.

Odświeżenie wizerunku portalu Soleadea

Identyfikacja wizualna

dla portalu internetowego

Świat finansów lubi szlachetne kruszce i duże sumy, dlatego nową identyfikację wizualną ubraliśmy w elegancką kolorystykę, połączenie złota z granatem.

Odświeżenie wizerunku portalu Soleadea

Architektura informacji

Na początek sprawdziliśmy swoje siły w próbnym teście CFA, następnie dokształciliśmy się w tematyce analityki finansowej, by w końcu przygotować architekturę informacji – w całości w języku angielskim.

Odświeżenie wizerunku portalu Soleadea

Portal internetowy

Zaprojektowaliśmy wirtualne miejsce do nauki, z którego wynieść można nie tylko wiedzę, ale i znajomości w świecie finansów. Przejrzysta nawigacja rozróżniająca symbolicznie działy pozwala w szybki sposób dotrzeć do poszukiwanych tematów.

Portal internetowy Soleadea
Portal internetowy SoleadeaPortal internetowy Soleadea

Grywalizacja

Przy tak trudnej tematyce kluczowe było uczynienie z procesu nauki zabawy, podanie wiedzy w sposób łatwy, lekki i przyjemny. Opracowaliśmy szereg interakcji oparty na zdawaniu poszczególnych egzaminów, systematycznym pogłębianiu wiedzy oraz cyklicznych wyzwaniach, których ukończenie promowane jest odznaczeniami i uwzględniane na pasku postępu.

Odświeżenie wizerunku portalu Soleadea

Soleadea

Odświeżenie wizerunku portalu Soleadea
2013
Klient

Soleadea
Ocean Studio
Oktagon Studio

Zakres usług

architektura informacji, gryfikacja, identyfikacja wizualna, lifting logo, logo, portal internetowy,

Zobacz inne realizacje

Identyfikacja produktu dla psich przysmaków

Dr Bone

Identyfikacja marki dla dystrybutora oświetlenia Philips

Philight

Hasło reklamowe dla psich przysmaków

Maced