Philight

Identyfikacja marki dla dystrybutora oświetlenia Philips

Czołowy producent lamp i opraw oświetleniowych z Holandii, uruchomił swoją pierwszą zagraniczną fabrykę na terenie Polski niemal 90 lat temu. Od tego czasu produkty Philipsa są ogólnodostępne zarówno w hurtowniach i sklepach na terenie całego kraju jak i w Internecie. Nasz klient, jeden z oficjalnych dystrybutorów oświetlenia Philips, zlecił przygotowanie identyfikacji marki świadczącej usługi sprzedaży detalicznej poprzez sklep internetowy, a także profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru i montażu profesjonalnego oświetlenia.

Jak wyróżnić dystrybutora tak znanej marki, na tak zatłoczonym rynku? Zrobić to inaczej.

Projekt nazwy

Stanęliśmy przed trudnym zadaniem zaprojektowania nazwy, która z jednej strony będzie nawiązywała do oświetlenia Philips, a z drugiej stworzy własną, autonomiczną markę.

Philips - Holenderski koncern, którego działalność skupia się na dostarczaniu nowych technologii w dziedzinie opieki medycznej i oświetlenia. Ponad 120 lat temu została wyprodukowana pierwsza żarówka firmy Philips.

Light z ang. światło, lampa, źródło światła.

Philips
Light
Philight

Identyfikacja wizualna

dla dystrybutora oświetlenia Philips

Stworzenie identyfikacji wizualnej dla Philight wymagało połączenia utrwalonego w świadomości odbiorców logotypu Philips z polem znaczeniowym oscylującym wokół oświetlenia w taki sposób, aby skojarzyć wypracowaną już jakość marki z nazwą nowego dystrybutora.

Identyfikacja marki dla dystrybutora oświetlenia Philips

Architektura informacji

Najważniejszy etap obejmował kategoryzację oferty, która w pierwotnej formie była skierowana do specjalistów z branży oświetleniowej, a nie ogółu klientów sklepu internetowego. Naszym zadaniem było stworzenie nowych kategorii oraz przypisanie do nich produktów Philipsa.

Architektura informacji

Następnie opracowaliśmy architekturę informacji dla sklepu internetowego.

Identyfikacja marki dla dystrybutora oświetlenia Philips

Sklep internetowy

Na bazie nowej architektury informacji powstał przyjazny w nawigacji sklep, który w czytelny sposób prowadzi klienta od wyboru potrzebnych źródeł światła po wygodną formę płatności.

Sklep internetowy Philight
Sklep internetowy PhilightSklep internetowy Philight

Wizualizacje

Na potrzeby promocji sklepu internetowego stworzono szereg wizualizacji przedstawiających żarówki od ich jaśniejszej strony.

Wizualizacje

Philight

Identyfikacja marki dla dystrybutora oświetlenia Philips
2009
Klient

Philight
Ocean Studio

Zakres usług

architektura informacji, druki firmowe, identyfikacja wizualna, kategoryzacja oferty, księga znaku, logo, nazwa firmy, sklep internetowy,

Zobacz inne realizacje

Identyfikacja produktu dla psich przysmaków

Dr Bone

Identyfikacja marki dla fabryki wyrobów stalowych

Stener

Hasło reklamowe dla psich przysmaków

Maced