Opracowanie hasła reklamowego dla targów TTM

Zakres usług: Opracowanie hasła reklamowego, key visual

Opracowanie hasła reklamowego dla targów TTM

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) to istniejący od 1921 r. lider przemysłu targowego w Europie Środkowo – Wschodniej. Organizator targów, konferencji i eventów w Polsce i za granicą. Posiada ok. 55% udziałów w rynku targowym w Polsce.

Po raz pierwszy w historii Targi Techniki Motoryzacyjnej (TTM) i Motor Show zostały zorganizowane w tym samym terminie i miejscu. TTM to targi kierowane do profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, skupiające się głównie na wyposażeniu warsztatów, diagnostyce, narzędziach i częściach zamiennych. Motor Show to z kolei największe motoryzacyjne show w Polsce.

Naszym zadaniem było opracowanie hasła promującego wyjątkowy efekt synergii obu imprez.

Opracowanie hasła reklamowego dla TTM

Prace nad hasłem rozpoczęliśmy od poszukiwań wspólnego mianownika dla obu imprez. Oczywistym wyborem był samochód. Sięgnęliśmy głębiej. Odwiedzający targi TTM to specjaliści, którzy dbają o to, by samochody były w ruchu, z kolei fani Motor Show podziwiają je i się nimi poruszają. Dlatego do budowy hasła wykorzystaliśmy dwuznaczność słowa poruszać.

Poruszać się

Poruszać się – wykonać jakiś ruch, zmieniać swoje położenie w przestrzeni, innymi słowy jechać, ale również powodować funkcjonowanie jakiegoś urządzenia, mechanizmu, czy pojazdu.

Poruszać

Poruszać – wzbudzić w kimś silne emocje, z kolei poruszenie to stan podniecenia lub wzburzenia, wywołany przez jakieś wydarzenie.

Technika, która porusza!

Key Visual

Przy projektowaniu głównego motywu graficznego posłużyliśmy się symboliką układu krwionośnego i serca, który jest silnikiem napędowym organizmów żywych. Serce to również symbol nawiązujący do emocji, które towarzyszą pięknym samochodom.