Branding dla marki okien klasy premium

Zakres usług: branding, opracowanie nazwy, slogan firmowy, hasło reklamowe, architektura nazewnicza, nazwy produktów, hasła promocyjne, identyfikacja wizualna marki, identyfikacja wizualna produktów, księga znaku, druki firmowe, key visual, materiały promocyjne

Branding dla marki okien klasy premium

Solecka Fabryka Okien Sożal to przedsiębiorstwo z 25-letnią historią produkcji stolarki okiennej. Wyspecjalizowany zakład, zaawansowany park technologiczny, sprawdzone materiały i najwyższej jakości komponenty to doskonała recepta na produkt klasy premium.

Fabryka Sożal wyznaczyła nam zadanie opracowania nazwy dla nowej marki, która pokaże prawdziwe walory okien i będzie rozpoznawalna jako premium.

Projekt nazwy dla marki okien klasy premium

Projektując nową nazwę zależało nam na uchwyceniu wyjątkowego podejścia do produkcji okien – drobiazgowości, dążenia do doskonałości i pietyzmu. Łącząc to podejście z jakością otrzymaliśmy nazwę Quelta.

Quality

z ang. Jakość – dla jednych jest odpowiednikiem piękna czy delikatności, dla innych jakość jest pewnym stopniem doskonałości, zgodności z modelem, wzorcem lub wymaganiami. Jakość to również zadowolenie Klienta, zaspokojenie jego określonych potrzeb.

Cultivate

z ang. Kultywować – rozwijać coś z zamiłowaniem, odnosić się do czegoś z pietyzmem, otaczać troską, pielęgnować, popierać.

Quelta

Opracowanie sloganu

dla marki Quelta

Naszym zadaniem było opracowanie prowokacyjnego sloganu firmowego, który będzie zachęcał do zastanowienia i wychodził poza konwencje. Dodatkowym utrudnieniem było ograniczenie długości do dwóch, maksymalnie trzech wyrazów.

Już czas
na zmianyby wybrać jakośćby dokonać właściwego wyboruby pomyśleć o rodzinieby pomyśleć o oszczędnościachna zmianę okien na nowe

Hasło reklamowe

dla marki Quelta

Kolejnym etapem było przygotowanie hasła dla kampanii promocyjnej i materiałów reklamowych. Skupiliśmy się na wzmocnieniu przekazu jakości i wskazaniu głównej przewagi konkurencyjnej okien Quelta – ich wnętrza.

Jakość zamknięta w ramie

Architektura nazewnicza

Opracowaliśmy klucz do tworzenia nazw produktów, następnie przygotowaliśmy nazwy i hasła dla pięciu produktów.

SMART

Mądrość wyboru

PRIDE

Wygląd ma znaczenie

CROWN

Królowa jakości

DREAM

Spełniony sen

HELPS

Możesz więcej

Identyfikacja wizualna produktów

Na podstawie opracowanej architektury nazewniczej zaprojektowaliśmy identyfikację wizualną dla produktów marki Quelta.

Key Visual

Głównym motyw graficzny dla materiałów reklamowych oparliśmy o sygnet marki, którym wyznaczamy narożniki ramy okna i eksponujemy hasło reklamowe „Jakość zamknięta w ramie”.