Nowy branding firmy z sektora bankowego Finzen

Zakres usług: nazwa firmy, slogan, identyfikacja wizualna, księga znaku, druki firmowe, key visual, hasło reklamowe, architektura informacji, materiały promocyjne, strona internetowa

Nowy branding firmy z sektora bankowego Finzen

FM Invest to specjaliści z sektora bankowego. Opierają się na twardych danych. "Kalkulator nie kłamie" to motto, które ma potwierdzać fachowość usług i trafność decyzji. Od ponad 8 lat wspierają biznes i klientów indywidualnych w pozyskiwaniu kapitału i optymalizacji struktury finansowania.

Nasze zadanie polegało na stworzeniu nowej identyfikacji marki, począwszy od opracowania nazwy i claimu, przez identyfikację wizualną, kończąc na przygotowaniu ulotki i strony internetowej.

Opracowanie nazwy

Do konstrukcji nazwy wykorzystaliśmy słowo Finanzen, które poddaliśmy redukcji członu „an”. Celowo wybraliśmy niemieckie słowo. Po pierwsze – jest to silny wyróżnik na rynku, po drugie – pochodzenie to jest silnym synonimem cech poszukiwanych w doradztwie finansowych – pewność, jakość, wiedza, doświadczenie, innowacja, profesjonalizm.

Finanzen

Finanzen z niem. finanse – czyli stosunki ekonomiczne polegające na gromadzeniu, podziale i wydatkowaniu zasobów pieniężnych, również potocznie określa się tak domowe zarządzanie budżetem – czyli domowe finanse.

Zen

Zen – przez zen rozumie się „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie koncepcji”. Jest to koncentracja myśli na jednym punkcie i kontemplowanie prawdy życia poprzez praktykę siedzącej medytacji. Dzięki praktyce zen umysł odzyskuje świeżość, a myślenie staje się przejrzyste niczym woda. Innymi słowy, zen to wyzwolona świadomość, narzędzie i ostateczne schronienie.

Finzen

Slogan firmowy

Opracowaliśmy claim „Bankowość szyta na miarę”, który dosłownie opisuje filozofię marki i wskazuje jej przewagę konkurencyjną a z drugiej dopełnia nazwę komunikując wprost czym zajmuje się Finzen.

Bankowość szyta na miarę

Ulotka

Zaprojektowaliśmy ulotkę w formacie DL jako podstawowy nośnik wykorzystywany w bezpośrednich spotkaniach doradców. Nośnik przedstawia sposób działania i argumenty, które stoją za usługami Finzen.

Strona internetowa

Zwróciliśmy uwagę na bardzo duże rotacje w branży doradztwa finansowego, gdzie opiekun klienta zmienia się kilkukrotnie w ciągu roku, a młody wiek konsultantów sprawił, że branża charakteryzuje się coraz mniejszym zaufaniem społeczeństwa. Dlatego na główne zdjęcie strony wybraliśmy doświadczonego doradcę, który widzi po drugiej stronie człowieka i jego potrzeby, a nie tabelkę z prowizją.

Architektura informacji

Tworząc architekturę informacji strony internetowej jasno skomunikowaliśmy informacje, które najczęściej były poruszane na spotkaniach – atuty współpracy, sposób działania i wynagrodzenie.

Skosy wykorzystaliśmy nie tylko do oddzielenia poszczególnych sekcji, ale również do wyeksponowania CTA wyróżniając je teksturą złota.

Sukcesy naszych klientów

W trakcie rozwoju strony przygotowaliśmy nowe działy. Sukcesy naszych klientów – to dział prezentujący studium przypadków, jak przystało na Finzen, korzyści przedstawione zostały w postaci twardych danych – w tabelach.

Wynajem długoterminowy

Z kolei wynajem długoterminowy to podstrona, która wyjaśnia odbiorcy, na czym polega ta usługa, pokazuje przykłady wdrożeń oraz wskazuje różnice pomiędzy nią a leasingiem. Dodatkowo podstrona pełni funkcję landing page dla kampanii reklamowej w wyszukiwarkach.

Media społecznościowe

Dla grafik publikowanych w mediach społecznościowych przygotowaliśmy indywidualny layout, który dzięki charakterystycznemu motywowi pozwala odróżnić się w kanale postów i ułatwia identyfikację treści publikowanych przez Finzen.