Branding dla Philight – dystrybutora oświetlenia marki Philips

Zakres usług: branding, opracowanie nazwy, identyfikacja wizualna, księga znaku, druki firmowe, key visual, architektura informacji, folder, wizualizacje 3d

Branding dla Philight – dystrybutora oświetlenia marki Philips

Czołowy producent lamp i opraw oświetleniowych z Holandii, uruchomił swoją pierwszą zagraniczną fabrykę na terenie Polski niemal 100 lat temu. Od tego czasu produkty Philipsa są ogólnodostępne zarówno w hurtowniach i sklepach na terenie całego kraju jak i w Internecie. Nasz klient, jeden z oficjalnych dystrybutorów oświetlenia Philips, zlecił nam przygotowanie identyfikacji wizualnej dla marki świadczącej usługi profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru i montażu profesjonalnego oświetlenia oraz sprzedaży detalicznej za pomocą sklepu internetowego.

Jak wyróżnić dystrybutora tak znanej marki, na tak zatłoczonym rynku? Zrobić to inaczej.

Projekt nazwy dla dystrybutora oświetlenia

Stanęliśmy przed trudnym zadaniem zaprojektowania nazwy, która z jednej strony będzie nawiązywała do oświetlenia Philips, a z drugiej stworzy własną, autonomiczną markę.

Philips

Philips – Holenderski koncern, którego działalność skupia się na dostarczaniu nowych technologii w dziedzinie opieki medycznej i oświetlenia. Ponad 120 lat temu została wyprodukowana pierwsza żarówka firmy Philips.

Light

Light z ang. światło, lampa, źródło światła.

Philight

Wizualizacje 3D

Przygotowaliśmy kilka wizualizacji żarówek na potrzeby sklepu internetowego.

Kategoryzacja oferty

Najważniejszy etap obejmował kategoryzację oferty, która w pierwotnej formie była skierowana do specjalistów z branży oświetleniowej, a nie ogółu klientów sklepu internetowego. Naszym zadaniem było stworzenie nowych kategorii oraz przypisanie do nich produktów Philipsa.

Key Visual

Na podstawie wizualizacji przygotowaliśmy Key Visual promujący sklep internetowy.

Realizacja została wykonana przez firmy Brand Relations, Dimention, Ocean Deutschland i Ocean Studio działających wspólnie pod nazwą Ocean Europe. Zarówno firma Dimention, jak i Ocean Deutschland zrzekły się praw autorskich do realizacji na rzecz Brand Relations, pozostawiając firmy Brand Relations i Ocean Studio jako jedynych współautorów realizacji. Marka Brand Relations od lutego 2016 r. należy do spółki Tinssen.

Zobacz, co jeszcze zrobiliśmy dla tej marki