Nowy branding dla Shieltec

Nowy branding dla Shieltec

Shieltec to zespół specjalistów zajmujących się wyposażaniem placówek medycznych diagnostyki obrazowej. Zlokalizowana w Wielkiej Brytanii firma zajmuje się kompleksową budową i serwisem klatek Faradaya oraz osłon antyradiacyjnych. Jest również producentem niemagnetycznego wyposażenia przeznaczonego do pracy w pomieszczeniach MRI.

Identyfikacją werbalną zajęli się właściciele firmy osobiście. My pracowaliśmy nad częścią wizualną, począwszy od identyfikacji, przez stronę internetową, kończąc na Key Visual’u i materiałach promocyjnych.

Geneza nowego logo

Ze względu na bardzo wąską specjalizację firmy budowę logo oparliśmy na tematyce rezonansu magnetycznego. Symbolikę biegunów magnetycznych wykorzystaliśmy do określenia kolorystyki logotypu, a charakterystyczny kształt aparatury MR wyraziliśmy w sygnecie wpisanym w ostatnią literę nazwy. Czerwony łuk nad literą C to również symbol osłony, zawarty w pierwszym członie nazwy firmy.

Identyfikacja wizualna dla Shieltec

Key Visual

Projektując Key Visual postanowiliśmy wyrazić funkcję i przewagę produktów Shieltec nad konkurencją. Udało nam się to osiągnąć poprzez motyw obrazujący cząsteczki rozprowadzane po liniach pola magnetycznego, które rozbijają się o osłonę. Motyw zestawiliśmy z prototypowymi projektami wyposażenia niemagnetycznego i hasłem „Przyciągamy uwagę, ale nie zakłócamy pracy maszyn.”. „We attract interest, but do not interfere with machines.”

Hasło reklamowe

Tworząc hasło wykorzystaliśmy grę słów, a w szczególności dwuznaczność słowa przyciągać. Produkty Shieltec nie mają właściwości magnetycznych (przyciąganie) i nie zakłócają pracy maszyn, ale, co podkreśla design, przyciągają (jak magnes) uwagę odbiorcy.

Przyciągać

Przyciągać – wzbudzić czyjeś zainteresowanie, ale również wywoływać powstawanie siły skierowanej ku sobie albo działającej na inne ciało lub wzajemnie oddziałując na siebie.

Zakłócać

Zakłócać – negatywnie wpływać na poprawne działanie urządzeń elektrycznych, naruszyć ustalony porządek lub równowagę czegoś.

Przyciągamy uwagę, ale nie zakłócamy pracy maszyn

Strona internetowa

Shieltec w swoich realizacjach przykłada duża wagę do jakości i estetyki budowanych pomieszczeń. Chcieliśmy, by użytkownicy strony zetknęli się z tymi atutami już na etapie przeglądania strony, dlatego odwzorowaliśmy je w projekcie strony internetowej. Do oznaczenia sekcji i wyróżnienia elementów posłużyliśmy się kolorystyką identyfikacji i czerwonym symbolem osłony.