Nowy branding dla Shieltec

Zakres usług: Identyfikacja wizualna, księga znaku, druki firmowe, key visual, hasło reklamowe, architektura informacji, materiały promocyjne, strona internetowa

Nowy branding dla Shieltec

Shieltec to zespół specjalistów zajmujących się wyposażaniem placówek medycznych diagnostyki obrazowej. Zlokalizowana w Wielkiej Brytanii firma zajmuje się kompleksową budową i serwisem klatek Faradaya oraz osłon antyradiacyjnych. Jest również producentem niemagnetycznego wyposażenia przeznaczonego do pracy w pomieszczeniach MRI.

Identyfikacją werbalną zajęli się właściciele firmy osobiście. My pracowaliśmy nad częścią wizualną, począwszy od identyfikacji, przez stronę internetową, kończąc na Key Visual’u i materiałach promocyjnych.

Geneza nowego logo

Ze względu na bardzo wąską specjalizację firmy budowę logo oparliśmy na tematyce rezonansu magnetycznego. Symbolikę biegunów magnetycznych wykorzystaliśmy do określenia kolorystyki logotypu, a charakterystyczny kształt aparatury MR wyraziliśmy w sygnecie wpisanym w ostatnią literę nazwy. Czerwony łuk nad literą C to również symbol osłony, zawarty w pierwszym członie nazwy firmy.

Identyfikacja wizualna dla Shieltec

Key Visual

Projektując Key Visual postanowiliśmy wyrazić funkcję i przewagę produktów Shieltec nad konkurencją. Udało nam się to osiągnąć poprzez motyw obrazujący cząsteczki rozprowadzane po liniach pola magnetycznego, które rozbijają się o osłonę. Motyw zestawiliśmy z prototypowymi projektami wyposażenia niemagnetycznego i hasłem „Przyciągamy uwagę, ale nie zakłócamy pracy maszyn.”. „We attract interest, but do not interfere with machines.”

Hasło reklamowe

Tworząc hasło wykorzystaliśmy grę słów, a w szczególności dwuznaczność słowa przyciągać. Produkty Shieltec nie mają właściwości magnetycznych (przyciąganie) i nie zakłócają pracy maszyn, ale, co podkreśla design, przyciągają (jak magnes) uwagę odbiorcy.

Przyciągać

Przyciągać – wzbudzić czyjeś zainteresowanie, ale również wywoływać powstawanie siły skierowanej ku sobie albo działającej na inne ciało lub wzajemnie oddziałując na siebie.

Zakłócać

Zakłócać – negatywnie wpływać na poprawne działanie urządzeń elektrycznych, naruszyć ustalony porządek lub równowagę czegoś.

Przyciągamy uwagę, ale nie zakłócamy pracy maszyn

Strona internetowa

Shieltec w swoich realizacjach przykłada duża wagę do jakości i estetyki budowanych pomieszczeń. Chcieliśmy, by użytkownicy strony zetknęli się z tymi atutami już na etapie przeglądania strony, dlatego odwzorowaliśmy je w projekcie strony internetowej. Do oznaczenia sekcji i wyróżnienia elementów posłużyliśmy się kolorystyką identyfikacji i czerwonym symbolem osłony.