Opracowanie nazwy dla serwisu encyklopedycznego o tematyce kosmetycznej

Opracowanie nazwy dla serwisu encyklopedycznego o tematyce kosmetycznej

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (PZPK) to organizacja branżowa zrzeszająca ponad 120 firm z sektora kosmetycznego w naszym kraju. Członkowie Związku to producenci i dystrybutorzy produktów kosmetycznych, laboratoria badawcze oraz dostawcy usług i komponentów.

W trakcie prac nad architekturą informacji dla encyklopedycznego serwisu internetowego poświęconego kosmetykom opracowaliśmy dla niego nazwę. Wprawdzie nie zrealizowaliśmy serwisu internetowego, ale nasza nazwa pozostała.

Opracowanie nazwy dla serwisu internetowego

Masowa produkcja informacji związana z transformacją rynku mediów, na którym coraz większą rolę odgrywają te internetowe – nie tylko „oficjalne” portale lecz również blogi, a także komentarze pod artykułami. Brak poparcia naukowego i źródła wątpliwej wiarygodności doprowadziły do chaosu informacyjnego, przez który przebić się i zaistnieć można wyłącznie klarowną nazwą o potencjale na miarę nazwy kategorii. Chcieliśmy zaprojektować nazwę, która w prosty i bezpośredni sposób będzie komunikowała wiarygodne źródło informacji o kosmetykach.

Kosmetyki

Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Nawet w czasie kryzysu, w latach 2008-2012 według danych Euromonitor International, dynamika wzrostu rynku kosmetyków w Polsce była jedną z najwyższych w Europie i pomimo stagnacji gospodarczej przez te 4 lata utrzymywała się na poziomie około 5%.

Encyklopedia

Encyklopedia – całokształt wiedzy zapisany w formie zbioru artykułów hasłowych, złożonych z haseł i tekstów je objaśniających. Hasła są ułożone w pewnym logicznym porządku, zazwyczaj alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji. Liczącą najwięcej haseł encyklopedią elektroniczną w języku polskim jest polskojęzyczna Wikipedia.

Kosmopedia